Jak znaleźć inspirację

Ile razy w ciągu tygodnia przyłapujesz się na nic nie robieniu? Nic nie robienie nie musi oznaczać siedzenie w jednym miejscu i rozmyślanie o niebieskich migdałach lub ucinanie sobie drzemki. Nie ma nic złego w robieniu którejś z tych rzeczy od czasu do czasu. Przez nic nie robienie mam na myśli czynności nie mające żadnego znaczenia w twoim życiu i marnujące twój czas. Zastanów się przed zrobieniem czegoś czy tego naprawdę chcesz i czy wniesie to coś do twojego życia. Oczywiście nie chodzi o to, że masz robić tylko to co prowadzi do ogromnego rozwoju i życiowych zmian.

Miłe spotkanie z rodziną może być czynnością, która ma znaczenie. Bo przecież utrzymywanie relacji z ważnymi dla ciebie ludźmi jest tym czego pragniesz, czyż nie? Jednak warto pomyśleć czasem, czy naprawdę chcesz tracić czas na np. spotkanie z koleżanką, aby plotkować? Pomyśl czy jest to dla ciebie korzystne i czy nie wolałbyś w tym czasie zrobić coś z czego będziesz miał chociaż minimalną satysfakcje? Pewnie pomyślisz teraz, że nie ma nic złego w plotkowaniu w celu odprężenia. Przecież każdy zasługuje na odpoczynek po ciężkim tygodniu pracy. Tak jest, ale są też inne sposoby odpoczynku. Najbardziej relaksuje tworzenie czegoś. Kiedy jesteś zmęczony po pracy i nie masz ochoty na wyjście z domu, jest to najlepsza okazja, aby znaleźć nowe hobby i spróbować czegoś nowego. Nie musisz być w tym nawet dobry.

Po prostu szukasz i próbujesz nowych rzeczy. Jest to niezwykle satysfakcjonujące kiedy poznajesz w czym jesteś dobry, a w czym nie, uwierz mi. Masz wtedy poczucie, że zrobiłeś coś dla siebie i dla swojego rozwoju. Jest to również bardzo dobre źródło inspiracji i szczęścia. Musisz tylko zachować spokój jeżeli np. spróbowałeś malowania, a na swoim płótnie lub kartce widzisz tylko jakieś bazgroły. Nie denerwuj się wtedy, nie wściekaj się na siebie. Bądź z siebie dumny, śmiej się z tego, pokaż to swoim bliskim, śmiejcie się razem. A może okaże się, że to co stworzyłeś tobie się nie podoba, a twoi znajomi to pokochają? Tak więc, kiedy przyłapiesz się na nic nie robieniu zacznij szukać inspiracji. Możesz to robić czytając różne artykuły lub wywiady z ludźmi pełnych pasji. Ważne jest, aby pamiętać, że to co robisz powinno sprawiać ci przyjemność, a nie wywoływać negatywne emocje.